Poznaj świat kosmetyków mineralnych i naturalnych
Podkład mineralny Lily Lolo

5 powodów, dla których warto wybrać podkład mineralny

Kosmetyki mineralne do makijażu owiane są legendą. Sztandarowym produktem, który sprawił, że liczba ich zwolenniczek rośnie z dnia na dzień, jest niewątpliwie podkład mineralny. Nie powinno to szczególnie dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę jego zalety.

Nieskazitelna cera bez efektu maski

Minerały znane są ze swoich lekkich formuł i bogatej gamy kolorystycznej. W ofercie Lily Lolo jest na przykład do wyboru aż 18 odcieni podkładów, które cechuje gładka i jedwabista konsystencja. Dzięki nim cera zyskuje nieskazitelny wygląd, a drobne zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne. Podkłady mineralne mogą występować w różnej formule, np. kryjącej, matującej. Zaletą Lily Lolo jest to, że występuje tylko w jednej formule, a krycie budujemy aplikując kolejne cienkie warstwy kosmetyku. To daje ogromne możliwości, gdyż każdego dnia same decydujemy czy tym razem stawiamy na mniejsze krycie aplikując cienką warstwę kosmetyku, czy też mamy ochotę lub potrzebę na bardziej kryjący podkład, aplikując kilka warstw więcej. Dzięki tej właściwości minerałów, nie musimy posiadać w swoich zbiorach wielu różnych podkładów dających różny efekt krycia. Wystarczy jeden kosmetyk – podkład mineralny Lily Lolo. Co więcej, bez względu na to czy zdecydujemy się na subtelny efekt, czy na większe krycie, finalnie to wciąż naturalnie wyglądająca promienna cera bez efektu maski.

Podkład mineralny nie zapycha porów

Dla posiadaczek cery trądzikowej, jak również takiej z tendencją do zapychania porów, podkład mineralny to jedyny słuszny wybór. Jego naturalny skład, brak substancji komedogennych (zapychających pory) i lekka formuła niewątpliwie czynią z niego kosmetyk niezastąpiony w przypadku skóry problematycznej. Tu na szczególną uwagę zasługuje również jeden ze składników podkładu mineralnego jakim jest tlenek cynku. Posiada on właściwości przeciwzapalne, a co za tym idzie, przyspiesza proces gojenia już powstałych wyprysków. Co więcej, ze względu na swoje właściwości podkłady mineralne są szczególnie polecany przez lekarzy dermatologów oraz kosmetyczki jako bezpieczna alternatywa podczas kuracji dermatologicznych oraz po inwazyjnych zabiegach na twarz.

Same naturalne składniki – 100 % czystych minerałów

Ogromną siłą minerałów, w tym minerałów Lily Lolo są także ich proste i krótkie składy. I tak np. w skład podkładu mineralnego wchodzą składniki tj. mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza. W przeciwieństwie do podkładów tradycyjnych, podkłady mineralne nie zawierają drażniących substancji chemicznych, nanocząsteczek, parabenów, tlenochlorku bizmutu, talku, sztucznych barwników, wypełniaczy, syntetycznych substancji zapachowych i konserwantów. Co więcej, niektóre składniki kosmetyków mineralnych, np. kaolin, czy tlenek cynku stanowią naturalny filtr przeciwsłoneczny i gwarantują tym samym ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kosmetyki mineralne to jednak również ciekawa alternatywa dla osób, które chcą używać łagodnych, naturalnych produktów nietestowanych na zwierzętach.

Długotrwały efekt

Wyjątkowa kompozycja składników mineralnych sprawia, że makijaż nimi wykonany prezentuj się nienagannie i jest niezwykle trwały. Na szczególną uwagę zasługuje glinka porcelanowa, która poza swoimi właściwościami oczyszczającymi daje doskonałe krycie, zwęża pory i absorbuje sebum. Magicznym składnikiem, który charakteryzuje się niezwykłą przyczepność, dzięki któremu kosmetyki mineralne trzymają się skóry cały dzień, jest również tlenek cynku. To czyni z nich składniki odpowiedzialne za długotrwały efekt podkładu mineralnego na skórze, dzięki czemu makijaż wykonany rano nie wymaga poprawek w ciągu dnia. Czyż to nie wspaniałe?

Doskonały do każdego rodzaju cery

Z racji tego, że kosmetyki mineralne są łagodne i delikatne dla skóry, polecane są do każdego typu cery i z racji zawartości między innymi kaolinu, z powodzeniem mogą być używane zarówno przez osoby o cerze suchej, jak i tłustej. Proste składy podkładu mineralnego takiego jak Lily Lolo sprawiają, że są one bardzo doceniane przez osoby o wrażliwej skórze, czy też ze skłonnościami do alergii. Zawartość tlenku cynku powoduje natomiast, że minerały cieszą się uznaniem także wśród osób o cerze trądzikowej ze względu na swoje właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Skóra w zależności od rodzaju ma zupełnie inne potrzeby, dlatego idealnie dobrane produkty do pielęgnacji i makijażu to podstawa, aby cieszyć się perfekcyjną cerą każdego dnia.

Właśnie dlatego makijaż mineralny jest nie tylko sezonowym trendem, ale nowym sposobem patrzenia na wizaż, czy codzienny makeup, który z dnia na dzień zdobywa coraz więcej wielbicielek.

Kup: PODKŁAD MINERALNY LILY LOLO
Poczytaj: Jak rozpoznać tonację skóry i dobrać odpowiedni kolor podkładu